Монтаж вагонки досить простий і не потребує додаткової підготовки та знань. Але і в цьому простому процесі є ряд основних питань та найпоширеніших помилок
Бажано перед укладанням витримати вагонку в приміщенні укладання близько 2-х днів, щоб матеріал адаптувався до температури і вологості.
Електрика
Якщо проводка проводиться через вагонку (або приховується під вагонкою), за вимогами пожежної безпеки проводку слід вести в залізній трубі. Цьому питанню слід приділити максимальну увагу адже вагонка — матеріал пожежонебезпечний.
Якщо проводку вести відкрито зовні, то це можна робити безпосередньо на дужках кабелем марки NYM. Для розеток використовувати NYM 3×2.5, для освітлення 3х1,5 або 2х1,5.
Укладання
- Якщо обшивка вагонкою проводиться у вологому приміщенні, слід обробити антисептикомвсі бруски й обидві сторони вагонки (обов’язково до обшивки).
- Перша дошказначно впливає на кінцевий результат, оскільки по ній рівняються наступні планки. Ретельно виставте її по рівню, при необхідності підтесайте рубанком.
- Щоб зберегти вагонку при добиванні, використовуйте обрізок вагонкиі добивайте через нього, а не безпосередньо по вагонці
- Після монтажу кожної десятої дошкинеобхідно контролювати відхилення від вертикальної або горизонтальної осі вагонки, оскільки через нещільне прилягання й неточну геометрію дошок рівність укладання може порушуватися.
- Залишаємо по периметру вентиляційний зазору 15-20 міліметрів між стіною і вагонкою.
- Плінтуса кріпимо до стіни, а не до вагонки. Якщо до стіни кріпити можливості немає, використовуються підкладні бруски, які попередньо кріпляться до стіни.
Стиковка вагонки по довжині
У випадку обшивання поверхні, яка по довжині більша, ніж довжина вагонки (найчастіше це зустрічається при монтажі вагонки на стелі), виникає необхідність у стикуванні.
Існує два варіанти стикування:
- Cтик вагонки виконують в одну лінію. При такому способі шов закривають декоративною накладкою або рейкою.
- Cтиковка з розбіжністю швів. У цьому випадку торець вагонки зашліфовують, щоб отримати акуратний шов, а кожний наступний ряд вагонки починають з обрізка дошки, що залишився від попереднього ряду. При такому укладанні досягається економія матеріалу, адже при монтажі вагонки використовується вся дошка без залишку.
Декорування
Для облагородження лінії стику при використанні всіх видів вагонки застосовують або нащільники, або стикування. Також існує безліч оригінальних елементів, які можуть при необхідності урізноманітнити зовнішній вигляд вагонки.